Connect with us

Sport

IZVJEŠTAJ IZ JAZINA Košarkaši Sonik Puntamike svladali Vrijednosnice Osijek rezultatom 97-92

Objavljeno

-

Košarkaši Sonik Puntamike na domaćem su terenu u 11. kolu HT Premijer lige svladali Vrijednosnice Osijek rezultatom 97-92. Sukladno najavama, bila je to utakmica na veliki broj poena u kojoj je pobjeda mogla otići na obje strane, a na koncu su više mirnoće u završnici pokazali Puntamičani koji su stigli do sedmog ovosezonskog trijumfa.

Osječani su raspoloženo ušli u susret i na krilima reprezentativca Antonija Jordana rano preuzeli rezultatsku inicijativu. Nekoliko lijepih poteza nekadašnjeg igrača Cedevite rezultiralo je sa sedam poena gostujućeg sastava, ali možda i važnije, na samom startu pokazalo da se Slavonci imaju čemu nadati u centru Zadra. Trener Vlašić nije mogao biti zadovoljan viđenim pa je već nakon pet minuta, pri rezultatu 7-13, pozvao svoje igrače na „čašicu razgovora“, no na pravu reakciju domaće momčadi trebalo je čekati završnicu prve četvrtine.

Serija Puntamičana 12-2 poklopila se s ulaskom Jakova Vladovića i Sandra Rašića u igru, a kada je potonji početkom druge dionice vezao pet poena, semafor je već pokazivao ugodnih 27-19 iz zadarske perspektive. Zanimljivo je pritom spomenuti da je u najavi utakmice posebno apostrofirani Dylan Frye u tim trenucima bio bez učinka, i što je još čudnije, na samo jednom pokušaju iza linije 6,75.

Domaćini su prijetili odvajanjem na dvoznamenkastu prednost, no povratak Kujundžića na parket dao je krila Vrijednosnicama koje su uzvratile serijom 0-7 i u 15. minuti vratile stvari na početak (29-29). Dva dalekometna ubačaja Rašića i Vručinića ponovno su prevagnula rezultatsku klackalicu na stranu Puntamike, ali gosti su u samoj završnici poluvremena na najbolji način pokazali zašto ih se s pravom smatra neugodnim suparnikom koji je u kratkom vremenu sposoban svakome „zapapriti“.

Semafor je još 25 sekundi prije odlaska na veliki odmor pokazivao plus pet za Sonik (45-40), da bi prvo Jordano svojim 16. poenom smanjio zaostatak, a potom Porobić i Lakić učas dodali svaki po dva, pa se u svlačionice otišlo s viškom na gostujućem kontu (45-47). Razljutilo je to domaćeg trenera koji je tražio ozbiljniji pristup i agresivniju obranu, što je i dobio u prvim minutama nastavka.

Tek je osam sekundi igre bilo potrebno da se Zadrani vrate u vodstvo, ali je za odlazak Vlašićevih momaka u mirnije vode trebalo čekati mini-seriju 7-2 sredinom treće četvrtine kojom su Puntamičani prvi put nakon dugo vremena otišli na više od dva posjeda prednosti.

No, svaki put kada bi domaćini povezali nekoliko ubačaja i priprijetili da se odvoje na dvoznamenkastu razliku, Vrijednosnice bi odgovorile tricom, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s plus pet za Sonik (73-68).

U istom se ritmu nastavilo i u odlučujućoj dionici. „Soniksi“ su u nekoliko navrata prijetili da se otrgnu s lanca kojim su ih vezali igrači Marka Mandića, no nikako nisu uspijevali povezati par dobrih obrana. Nezaustavljivi Jordano je držao svoju momčad u egalu, a kada su mu se priključili Lakić i Frye semafor je pokazivao izjednačenih 81-81.

A onda je uslijedilo buđenje Sonika. Točno tri minute bez primljenog koša iz igre i serija 10-2 u koju su Runjić i Cvitković ubacili po poet poena odveli su Vlašićeve momke na 91-83 dvije minute prije kraja.

No, ako biste pomislili da je tu priči bio kraj – prevarili biste se. Dvije trice razbuđenog Fryea vratile su Osječane u igru, da bi Pavao Paić polaganjem 40 sekundi prije kraja smanjio na minimalnih 93-92 iz gostujuće perspektive.

Trener Vlašić je pozvao minutu odmora ne bi li pripremio akciju za svoje momke, a ona je rezultirala odlaskom Tomislava Cvitkovića na liniju slobodnih bacanja. Visoki Zagrepčanin je bio mirne ruke i prisilio goste da u posljednjem napadu tricom traže produžetak. Lopta je došla do Fryea koji je bio kratak, da bi novu pobjedu Sonika u kontri potvrdio Zovko za konačnih 97-92.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Cvitković i Runjić s 23, odnosno 22 poena, dok je goste predvodio novopečeni reprezentativac Antonio Jordano s 22 koša i četiri asistencije.

IZJAVE IGRAČA I TRENERA NAKON UTAKMICE:

Antonio Jordano, igrač Vrijednosnica Osijek

– Znali smo da nas čeka teška utakmica, pogotovo u ovoj situaciji kada smo ostali bez trenera. Dogovorili smo se da ćemo podići agresivnost u obrani i da ćemo dati sve od sebe. Mislim da smo se dobro držali i da smo uz malo sreće i nešto iskustva mogli doći i do preokreta, ali na koncu je to bila zaslužena pobjeda Sonika.

Lovre Runjić, igrač Sonik Puntamike

– Čestitao bih Osijeku koji je odigrao odličnu utakmicu. Mi smo se iscrpili protiv Zadra i večeras smo jednostavno trebali dobiti. Ako treba, i na silu. Znali smo da su igrači Osijeka vrhunski šuteri te smo znali da trebamo zaustaviti njihov dalekometni šut želimo li doći do pobjede. Na kraju smo u tome, koliko-toliko i uspjeli i stigli do novih bodova.

Hrvoje Vlašić, trener Sonik Puntamike

– Kao što sam rekao u najavi, Osijek je momčad protiv koje je teško izbjeći utakmicu na devedesetak poena jer imaju sjajan napadački potencijal. Očekivao sam ovakav susret. Svaki puta kada smo došli u šansu da prelomimo rezultat oni bi pogodili s istekom napada, a protiv takvih ekipa je jako teško držati koncentraciju sve 24 sekunde. Kada se utakmica lomila, dva puta smo primili tricu u zadnjoj sekundi napada. Jednostavno, to je Osijek. To je njihov forte. Mogli smo gledati i puno gori scenarij po nas. Ipak, kada je trebalo, bili smo dobri. Mi smo cijelo vrijeme kontrolirali rezultat. Oni su u nekoliko navrata dolazili u egal, ali nisu uspijevali prijeći u vodstvo.

– Mi nismo momčad koja igra dvije utakmice tjedno te je nakon pražnjenja protiv Zadra ovo bio veliki ispit zrelosti za nas. Bilo je jako bitno da nastavimo u dobrom ritmu, tim više što nismo bili u kompletnom sastavu. Na koncu smo ispunili cilj koji smo si postavili te sam zadovoljan pobjedom.

Marko Mandić, pomoćni trener Vrijednosnica Osijek

– Utakmica se odlučivala u zadnjim sekundama, no na kraju je presudilo iskustvo domaćih igrača, prije svega Jakova Vladovića. Dali smo svoj maksimum i bili smo blizu, no ovo je sport i netko mora pobijediti, a netko izgubiti. Ovaj put je Sonik bio taj koji je odnio bodove.

 

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

FOTO/VIDEO: Ines Jozić i Lovre Antišin pobjednici polumaratona Maslenica 2026

Objavljeno

-

By

U subotu je, u sklopu obilježavanja 33. obljetnice vojno-redarstvene operacije Maslenica, održano 22. izdanje Atletskog polumaratona Maslenica – „Da se ne zaboravi“, zajedno s memorijalnom utrkom na 10 milja posvećenom Kameru Haliliju. Start polumaratona bio je na Masleničkom mostu, cilj kod zgrade Općine Novigrad, a certificirana staza vodila je kroz Maslenicu, Posedarje, Podgradinu i Paljuv.

U polumaratonu dugom 21,1 kilometar u muškoj konkurenciji pobjedu je odnio Lovre Antišin iz kluba AL Manus, koji je ciljem prošao u vremenu 1:05:42, ispred Ivice Buljubašića iz MK Marjan i Boška Rušinića iz ASK Zadar, dok je u ženskoj konkurenciji slavila Ines Jozić iz Ultramaraton kluba Mazator s vremenom 1:29:42, a iza nje su se plasirale Silvia Šimunović Šajber iz AK Sljeme i Maja Perišić iz AK Fit.

Na utrci na 10 milja, održanoj u spomen na Kamera Halilija u muškoj konkurenciji najbrži je bio Ante Živković iz AK Fit, ispred Nikole Špoljara iz AK Zabok, pripadnika Hrvatske vojske, te Antonija Đurčevića iz AK Žumberak, pripadnika MORH-a, dok je u ženskoj konkurenciji pobjedu odnijela Ana-Marija Kruhoberec iz AK Kvarner, a slijedile su je Nada Siladi iz AK Međimurje i Marija Skoblar Kurta iz KAV Zadar i TK Zadar.

Na obje utrke nastupilo je ukupno 245 sudionika, od čega 196 u polumaratonu i 49 u utrci na 10 milja, a posebnu pozornost privukao je nastup Damira Habijana, ministra pravosuđa, uprave i digitalne transformacije Republike Hrvatske i člana AK Zabok, koji je polumaraton završio na 34. mjestu u ukupnom poretku, pritom postavivši osobni rekord. Nakon utrke ministar je izjavio:

„Staza je bila odlična. Posebna je stvar trčati ovakvu utrku s obzirom na obljetnicu Vojno-redarstvene operacije Maslenica. Prvi put sam ovdje, ne i posljednji.“

Natjecanje je otvorio načelnik Općine Jasenice Stipe Vulić pozdravivši sve sudionike uz zahvalu na dolasku na utrku koja se trči na spomen svim braniteljima koji su dali živote za slobodnu i neovisnu Hrvatsku dok je na cilju natjecatelje dočekao načelnik Općine Novigrad Joso Klapan, idejni začetnik utrke, koji je uz direktoricu Turističke zajednice općine Novigrad Petru Bolanču dodijelio nagrade najboljima.

„Hvala svima koji su doprinijeli organizaciji utrke, posebno volonterima i Udruzi branitelja MUP-ZNG 1990“, istaknuo je nakon utrke predsjednik Atletskog saveza Zadarske županije Slobodan Miolović.

Organizatori 22. izdanja ove tradicionalne sportsko-memorijalne manifestacije bili su HAK Sv. Ante Poličnik i Atletski savez Zadarske županije, uz pokroviteljstvo Zadarske županije te općina Jasenice, Starigrad, Posedarje i Novigrad.

Nastavi čitati

Sport

(FOTOGALERIJA) SARAJEVO / Zimske plivačke pripreme PK Jadera 

Objavljeno

-

By

12. – 18. 01.2026. plivači PK Jadere boravili na zimskim pripremama u Sarajevo, BIH. Pod stručnim vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. i Daniela Zovka, prof. na pripreme su otputovali: Rozarija Bukulin, Klara Maruna, Noa Miočić, Mate Molnar, Tia Morović, Adrian Pavić, Marcel Prenđa, Leona Rakvin, Erika Sommer Bem, Jakov Vučenović i Vito Vukoša.

Trenažni program bio je intenzivan i raznovrstan. Jutarnji treninzi odvijali su se u 50m bazenu, dok su se popodnevni treninzi održavali u 25m bazenu. Između plivačkih treninga odrađivani su i suhi treninzi, koji su uključivali skijanje na Bjelašnici. Plivači s manje skijaškog iskustva imali su osigurane instruktore i školu skijanja, što je dodatno obogatilo cjelokupni program priprema.

Slobodno vrijeme iskorišteno je za upoznavanje grada i njegove bogate kulture. Ekipa je obišla staru gradsku jezgru Baščaršija, a  naravno nije izostao ni obavezni gastronomski dio i posjet nezaobilaznoj Željinoj čevabdžinici i uživanje u poznatim sarajevskim ćevapima. Poseban doživljaj bio je i uspon žičarom na Trebević, s kojeg se pruža predivan pogled na grad te posjet  Vijećnici.

Ovim putem želimo se iskreno zahvaliti Amelu Kapi i Plivačkom klubu Spid na gostoprimstvu i pomoći u organizaciji, zahvaljujući kojima smo imali priliku posjetiti Vijećnicu te se žičarom popeti na Trebević.

Zimske pripreme u Sarajevu protekle su u iznimno pozitivnoj atmosferi te su našim plivačima pružile odlične uvjete za rad, napredak i zajedničko druženje.

Nastavi čitati

Sport

CATALEYA INDOOR CUP 2026 / Mladi nogometaši osvajat će Sv. Filip i Jakov

Objavljeno

-

By

Drugo izdanje prestižnog dvoranskog nogometnog turnira Cataleya Indoor Cup 2026 započinje uz veliki entuzijazam u školskoj dvorani OŠ Sveti Filip i Jakov, okupljajući mlade talente iz Zadarske županije i šire. Turnir, koji organizira DSR Cateleya u suradnji s NK Nova Zora i Općinom Sveti Filip i Jakov, očekuje oko 1000 igrača u kategorijama od 2012. do 2017. godišta.

Ovogodšnji turnir, koji je prošle godine debitirao s velikim uspjehom, proteže se preko tri vikenda: od 16. do 18. siječnja, 23. do 25. siječnja te 30. siječnja do 1. veljače. Utakmice se igraju u formatu 5+1 igrača, s poluvremeni od 2×10 minuta, petkom od 14 do 21 sat, subotom od 10 do 21 sat, a nedjeljom od 9 do 16 sati. Svi dvoboji prati se uživo putem aplikacije Sofascore, uz fotografe na licu mjesta i nagrade za najbolje pojedince i ekipe.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=316&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100083202614941%2Fvideos%2F1989029094942936%2F&show_text=false&width=560&t=0

Vedran Ješa, glavni organizator iz DSR Cateleya, naglašava inovativnost događaja. Turnir savršeno popunjava prazninu u siječnju kada lige miruju, nudeći dječacima priliku da se izigraju u toplom okruženju uz publiku i tribinu.

NK Nova Zora ističe kako turnir postaje tradicija, pozivajući ljubitelje nogometa da se pridruže na tribinama. Općina Sveti Filip i Jakov podržava manifestaciju kao dio kalendara događanja, promovirajući fair play i sportski duh.

Očekuje se oko 96 ekipa po kategorijama, s peharima za pobjednike i priznanjima za vrhunske igrače. Događaj ne samo da promiče nogomet već i zajedništvo u malom dalmatinskom mjestu, privlačeći posjetitelje iz regije.

Prati rezultate na Sofascoreu i pridruži se uzbuđenju u školskoj dvorani – budućnost hrvatskog nogometa igra se ovdje!

https://www.sofascore.com/hr/turnir/nogomet/croatia-amateur/cataleya-cup/20124#id:74158

Izvor: BnM portal

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu