Connect with us

Sport

RADNI VIKEND NA DVIJE FRONTE Plivači PK Jadere osvojili dvije medalje i niz osobnih rekorda

Objavljeno

-

08./09.02.2020. članovi PK Jadera su sudjelovali na dva natjecanja stariji članovi koji spadaju u kategorije od ml.juniora do seniorna nastupili su na 12. međunarodnom mitingu Victoria-Primorje u Rijeci, dok su kadeti koji su tokom sezone isplivali norme bili na Korčuli gdje se održalo kadetsko prvenstvo Hrvatske.

2 MEDALJE, NIZ OSOBNIH REKORDA I 6 FINALA SA 12. MEĐUNARODNOG MITINGA VICTORIA-PRIMORJE

U Rijeci na 50m bazenu Kantrida održan je 12. plivački miting “Victoria-Primorje” koje je ujedno i treće natjecanje iz HPS Grand Prix sustava natjecanja. U konkurenciji 533 plivačica i plivača iz Italije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadera branilo je 8 članova.

Najbolje rezultate je ostvario ml.junior Noa Kuman (04) koji je osvojio dvije brončene medalje te je u svim disciplinama isplivao osobne rekorde i ujedno se u svim disciplinama plasirao u finalne trke. Prvu brončanu medalju je osvojio u najtežoj i najkompleksnijoj disciplini programa 400m mješovito gdje je svoje vrijeme popravio za više od 5 sekundi te je nastupom u ovoj disciplini pokazao ogroman napredak u svim plivačkim tehnikama što se vidjeljo i u daljnim nastupima. Drugu medalju je osvojio u disciplini 200m mješovito koju je u jutarnjim kvalifikacijama isplivao za 2:18.87, te je popodne još popravio svoje vrijeme i sa 2:18.63 zaslužio mjesto na postolju. U disciplini 200m prsno se izborio za B finale gdje se s vremenom 2:34.96 plasirao na 4. mjesto u kategoriji, dok je dionucu 100m prsno plivao u C finalu i sa vremenom 1:11.49 završio na 8. mjestu.

Za dvije B finalne trke se izborila juniorka Ellena Šušteršić (03) koja je disciplinu 50m leđno završila plasmanom na 7.mjesto s vremenom 32.56, dok je disciplinu 100m leđno s vremenom 1:11.15 završila na 11. mjestu. Duje Grgić (01) se u jutarnjim kvalifikacijama sa osobnim rekordom 2:09.69 izborio za A finale u disciplini 200m leptir gdje je popodnevnu trku završio s vremenom 2:09.90 i zauzeo 7. mjesto u apsolutnom poretku.

Posebne pohvale idu mlađim juniorima Lovri Jeraku (05) i Roku Zubčiću (05) koji su ulazna godina kategorije te su na ovom natjecanju pokazali veliki napredak i isplivali osobna vremena u svim disciplinima, dok se Lovre izborio i za C finale u disciplini 100m prsno koji je u jutarnjim kvalifikacijama isplivao za 1:17.39 popravivši svoje vrijeme za više od 3 sekunde, dok je u popodnevnom finalu i to vrijeme popravio te sa 1:15.60 zauzeo 12. mjesto u kategoriji.

Na ovom prvom natjecanju u sezoni 50m bazena do normi za PH koje će se održati krajem srpnja doplivali su: Duje Grgić,Lovre Jerak, Noa Kuman i Ellena Šušteršić.

Na natjecanju su nastupli: Duje Grgić, Lovre Jerak, Ema Krstić, Noa Kuman, Marija Kuman, Dorijan Marin, Ellena Šušteršić i Roko Zubčić.

KADETSKO PH – KORČULA

Isti vikend na Korčuli se u održalo kadetsko prvenstvo Hrvatske. U konkurenciji 170 plivačica i plivača iz 32 hrvatska kluba koji su u toku zimske sezone ostvarili kvalifikacijske norme pod vodstvom trenera Edgara Nimca boje PK Jadera branili su Roko Grgić (06) i Rita Herceg (07). Oboje su plivali maksimalan dozvoljen broj disciplina na ovom natjecanju. Roko je nastupio u disciplinama: 100m leptir gdje je s osobnim rekordom 1:07.52 ostvario i najbolji plasman na 8.mjesto, u disciplini 200m mješovito (2:27.31 ) se plasirao na 12.mjesto, 13.mjesto je zauzeo u disciplinama 200m leptir (2:39.28) i 100m slobodno (59.39), dok se na 17.mjesto plasirao u disciplini 400m slobodno (4:40.57). Rita je najbolji plasman ostvarila u disciplini 100m prsno (1:23.32) gdje se plasirala na 7.mjesto, na 200m prsno (2:59.31) je zauzela 11.mjesto, a na 12.mjesto se plasirala u disciplini 100m leptir s vremenom 1:18.41, 16. Poziciju je zauzela u disciplini 200m mješovito (2:48.17) dok se u disciplini 100m slobodno plasirala na 19. mjesto s vremenom 1:09.40.

“Zadovoljni smo i plasmanom na listi uspješnosti klubova pogotovo kad se uzme u obzir da smo nastupili samo sa po jednim plivačem i plivačicom”, kažu u Jaderi.

Tako je u muškoj konkurenciji od 30 klubova Roko sakupio 87 bodova te se izborio za 20 mjesto našeg kluba, dok je Rita u ženskoj konkurenciji za svoj klub osvojila 83 boda i Jaderu plasirala na 17. mjesto u konkurenciji od 22 kluba.

 

 

No votes yet.
Please wait...
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

VIKEND NA VIŠNJIKU –  Regionalno PH u plivanju za kadete

Objavljeno

-

By

FOTO: Nenad Opačić

U organizaciji PK Zadar i HPS-a u subotu i nedjelju na bazenu plivališta Višnjik održat će se Regionalno Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete.

Natjecanje počinje u subotu u 10:00 sati sa svečanim otvaranjem i defileom sudaca i natjecatelja, a popodnevni dio u 16:30 sati. Početak trećeg dijela prvenstva najavljen je za nedjelju ujutro u 10:30 sati.

U nedjelju s početkom u 14:00 sati na rasporedu je vaterpolo utakmica mlađih juniora Zadra i riječkog Primorja.

NAPOMENA: Zbog održavanja plivačkog natjecanja veliki i mali bazen neće biti dostupni građanstvu u subotu 7. veljače od 09:00 do 13:00 i od 15:00 do 19:00 sati, te u nedjelju 8. veljače od 09:00 do 15:00 sati.

Nastavi čitati

Sport

SUBOTA, MOCIRE / Rukometaši Zadra 1954 dočekuju momčad RK Ribola Kaštela

Objavljeno

-

By

U odgođenoj utakmici 10. kola 1. HRL Jug, rukometaši Zadra 1954 ove subote u dvorani Mocire (18:30) dočekuju neugodnu i kvalitetno sastavljenu momčad RK Ribola Kaštela, koja ne krije ambicije za povratak u Premijer ligu. 

Pred domaćom publikom Zadrane čeka novi zahtjevan ispit, uz dubrovački Ardiaei najteži protivnik do sada, ali ova utakmica je i prilika za nastavak odličnih rezultata koje su ostvarili u ovoj sezoni.

Zadar 1954 se oslanja isključivo na domaće igrače, a dobar niz rezultata rezultat je čvrste obrane i velikog zajedništva unutar ekipe. 

Momčad trenera Jeraka u drugi dio sezone ulazi pojačana za Čirjaka, Suraća i Mazića, povratnike u zadarske redove, čime je rotacija u ekipi proširena.

S druge strane, Ribola Kaštela dolazi u Zadar kao ekipa koja zna igrati na rezultat. Kaštelani su poznati po discipliniranoj igri i sposobnosti da kazne svaku pogrešku protivnika, što ovu utakmicu čini dodatno zahtjevnom.

Utakmica u Mocirama ima veliku važnost za domaćina jer bi pobjedom zadržali priključak sa vrhom ljestvice. Međutim, posao neće biti lagan. Ribola Kaštela ima još veći pritisak rezultata s obzirom na ambicije, a gubitak bodova u Zadru bi ih ozbiljno poljuljao. 

Sve je spremno za još jednu pravu rukometnu večer u Zadru. Nakon uzbuđenja pred malim ekranima uz reprezentaciju, vrijeme je da se prebacimo na klupski rukomet. Podrška s tribina mogla bi ponovno biti važan faktor, a domaći igrači će dati sve od sebe da bodovi ostanu u Mocirama.

Nastavi čitati

Sport

Brojna ulaganja u ŠRC Višnjik – od umjetne trave na nogometnom igralištu do novih semafora u dvorani

Objavljeno

-

By

U Športski centar Višnjik u 2025. godini uloženo je 302.142,80 eura iz proračuna Grada Zadra

Uz ulaganja i radove u 2025., u ovoj godini u središnju dvoranu Krešimir Ćosić implementirat će se novi semaforski sustav. S obzirom na opseg i kompleksnost poslova, postupak implementacije odvijat će se u dvije faze. Prvo će se demontirati postojeći, a potom montirati novi sustav. Prva faza radova trajat će od 16. veljače do 6. ožujka 2026. godine

Nabavkom novog semaforskog sustava osiguravaju se najkvalitetniji uvjeti odigravanja utakmica što je u interesu svih koji dvoranu koriste, ponajviše Košarkaškog kluba Zadar, ali i svih sportaša i navijača“, kazao je Tomislav Zubčić, direktor ŠRC Višnjik. 

Novi semaforski sustav stajat će 646,024,91 eura + PDV, a financirat će se kroz leasing u idućih pet godina. 

U 2025. godini za nabavu podloge za zaštitu sportskog parketa u centralnoj dvorani Krešimir Ćosić izdvojilo se 25.350,00 eura, za nabavu pokretnih kontejnera za posebne namjene 32.850,00 eura, za sanaciju brtvela na ormarićima u svlačionicama u zatvorenom bazenskom plivalištu 3.870,00 eura, za nabavu dizala za bazen za invalide 7.507,50 eura, za sanaciju zidova u hodnicima dvorane oštećenih utjecajem vlage​​ 16.280,00 eura, za radove na ugradnji umjetnog travnjaka na pomoćnom nogometnom igralištu​​ 34.985,30 eura, za elektromontažne radovi u zatvorenom bazenskom plivalištu ​104.250,00 eura, za elektromontažne radove u središnjoj dvorani Krešimir Ćosić 44.800,00 eura, za sanaciju igrališta za mini košarku​ 8.500,00 eura, za sanaciju terena za stolni tenis 6.500,00 eura, za izradu arhitektonsko-izvedbenog projekta i troškovnika radova na rekonstrukciji sanitarnog čvora, svlačionica i ulaza u sportsku dvoranu u sklopu ŠC Višnjik 9.500,00 eura te za zamjenu dotrajalih kanalizacijskih cijevi u sklopu ŠC Višnjik 7.750,00 eura.

Višnjik je dnevni boravak brojnih Zadranki i Zadrana, a Zadar grad sporta s rekordnim brojem medalja koje na brojnim natjecanjima i seniori i naše mlade sportske nade. Cilj nam je ulaganjem u sportsku infrastrukturu podići razinu kvalitete uvjeta za sve sportaše i rekreativce.”, istaknuo je Šime Erlić, gradonačelnik Zadra te dodao kako ulaganje u sport znači i podizanje kvalitete života. 

Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi
Oglasi

U trendu