Sport
TEŠTA DA IH NIŠTA NE KOŠTA Sportska fešta u Jazinama ispunila svoj humani cilj

Tešta da ih ništa ne košta je uspjela! Epilog humanitarne košarkaške utakmice odigrane u nedjelju navečer u Jazinama između veterana Puntamike i selekcije zadarskih sportaša bio je gotovo cijeli jedan sektor zapadne tribine legendarne dvorane ispunjen paketima namijenjenima Socijalnoj samoposluzi Zadar. KK Aleta Puntamika na taj se način priključila akciji HZSN-a Zadar „Veliko srce zadarskog sporta“ te još jednim lijepim sportsko-humanitarnim događajem obilježila 50. godišnjicu kluba.
Bila je to zaista ugodna večer u Hramu košarke, a posebno je zanimljivo bilo na samom parketu, gdje su se našla mnoga poznata lica. Voditelji momčadi sportaša Umberto Piasevoli i Željko Kapelari imali su slatke brige, jer osim što su mogli birati između niza olimpijaca u raznim sportovima, od jedrenja, veslanja do atletike i rukometa, imali su u sastavu i vrsne nogometaše, stolnotenisače, skakače u vodu i nadasve – košarkaše.
Marko Popović uživao je u svojim Jazinama kao u dječačkim danima te hladnokrvno ubacio desetak trica, ali najveći aplauz ipak je izazvao dalekometni ubačaj Davora Karlovića – Đube. Braća Šime i Mihovil Fantela pokazali su da se dobro snalaze i na suhom, Tomislav Rogić i Jakov Surać da su i dalje u dobroj formi, baš kao i braća Tomislav i Jure Ružić, a poentirali su i Stipe Žunić, Ivan Ninčević, Matej Nevešćanin… Ruku su dali i Petar Cupać, Šime Perić, Danijel Bajlo i na tu sportsku raznovrsnost puntamiški veterani, unatoč košarkaškim genima, nisu imali odgovor.
Rezultat je, dakako, bio u drugom planu. Smijeh, dobra atmosfera na terenu i na tribinama i
nadasve dobro djelo, koje će uljepšati nadolazeće blagdane korisnicima Socijalne samoposluge,
doveli su do jedinog mogućeg zaključka: Ovo treba ponoviti.
Svaka čast svima, od organizatora iz naše Puntamike, preko igrača jedne i druge momčadi koji su se odazvali, do publike koja je došla u lijepom broju. Sve je bilo super, fer i korektno, baš jedno lijepo predblagdansko druženje i nadam se da će postati tradicija – poručio je Pero Perić, koji je uz Zdenka Mičića i Lučana Barića vodio veterane Puntamike.
Umberto Piasevoli i Željko Kapelari, u ime zadarske sekcije Hrvatskog zbora sportskih novinara, još su jednom pozvali sve na akciju „Veliko srce zadarskog sporta“, koja će se održati ovaj petak, 20. prosinca s početkom u 9 sati na adresi Rikarda Katalinića Jeretova (prostor bivšeg Reto centra).
Mislim da je najbolja slika s ove utakmice onaj dobar dio zapadne tribine ispunjen paketima i
vrećicama namijenjenima Socijalnoj samoposluzi. Siguran sam da će ih u petak biti još i više te da će ova 10. jubilarna akcija doista biti rekordna – kazao je Kapelari, a Piasevoli dodao.
Bila nam je iznimna čast voditi ovu selekciju vrhunskih sportaša. Čestitke organizatorima iz KK Aleta Puntamika i hvala svima koji su se odazvali. Nažalost, u našem društvu još uvijek ima previše ljudi kojima je ovakva pomoć potrebna, ali dokle god je tako, naša je dužnost da se odazovemo i pomognemo. I to je snaga sporta – poručio je Piasevoli.
VETERANI PUNTAMIKE – ZADARSKI SPORTAŠI 53:78 (22:24, 12:17, 8:24, 11:13)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 500. Suci: Frane Debak i Juraj Veselinović.
VETERANI PUNTAMIKE: Miro Dundov 7, Stipe Dunatov 12, Edi Nadarević, Nikica Radošević 9, Davor Mujagić, Tome Luštica 8, Mario Dundović 4, Ivo Josipović 2, Marino Mirčeta, Marijan Torbarina 9, Dino Mičić, Šime Peša, Marin Ivetić, Mario Miličević. Treneri: Pero Perić, Zdenko Mičić i Lučano Barić.
ZADARSKI SPORTAŠI: Tomislav Rogić 6, Davor Karlović 6, Jakov Surać, Mihovil Fantela 4, Šime Fantela 2, Stipe Žunić 2, Tomislav Ružić 10, Jure Ružić 5, Matej Nevešćanin 4, Šime Perić 3, Danijel Bajlo, Petar Cupać, Ivan Ninčević 2, Marko Popović 34. Treneri: Umberto Piasevoli i Željko Kapelari.
Sport
(FOTOGALERIJA) XCO Mali Bak / Nova staza, nove medalje za BBK Pakoštane

U Vrani je ovog vikenda održano 7.kolo XC Zimske lige dalmacije, XCO Mali Bak.
XCO Mali Bak je nova staza u režiji BBK Pakoštane i pokazatelj kako ovaj klub ulaže u razvitak biciklizma na području Općine Pakoštane.
“Na stazi smo radili mjesec i pol dana, svaki vikend imali smo radne akcije na stazi kako bi sve bilo spremno. Ovim putem želimo se zahvaliti svim članovima BBK Pakoštane koji su odvajali svoje slobodno vrijeme i radili na stazi kako bi sve bilo spremno. Staza u sebi sadrži i dijelove već poznate Enduro stage race utrke Mali Bak, a naš Jurica Škiljić osmislio je odličnu stazu sa tehničkim i fizičkim elementima koje nikoga nisu ostavili ravnodušnima.”- naglasio je Ivan Kurtov, predsjednika BBK Pakoštane
Na velikoj utrci sudjelovalo je 70 natjecatelja dok je u dječjim kategorijama sudjelovalo 51 natjecatelja.
” Prije tri mjeseca pokrenuli smo MTB školu biciklizma, a ovog vikenda na domaćoj stazi naše boje branilo je čak 12-tero djece i mladih. Nekima od njih ovo je bio prvi nastup u našem dresu. Veselimo se svemu što će nam naše mlade snage donijeti u narednom periodu.”- naglasili su iz BBK Pakoštane
Članovi Brdskog biciklistički klub Pakoštane osvojili su pet medalja, a šećer na kraju dana bili su treneri MTB škole BBK Pakoštane, Karmen Škiljić iz BBK Pakoštane i Tonko Čičin Šain iz BBK Orlov krug koji su bili i ukupni pobjednici XCO Mali Bak.
Ukupni pobjednici XCO Mali Bak osvojili su pehare “Ive u srcu” koji se dodjeljuju u spomen na člana BBK Pakoštane Ivicu Ivanovića koji je preminuo prije pet godina.
“Karmen i Tonko su pravi primjer da se upornost i rad isplati. Njihova ukupna pobjeda je pravi motivator za našu djecu koji treniraju u našoj MTB školi ali i emotivna za naš klub. Iznimna nam je čast što su pehari ukupnih pobjednika “Ive u srcu” osvojili baš oni.“- naglasio je Ivan Kurtov predsjednik BBK Pakoštane
Za BBK Pakoštane u dječjim kategorijama i kategorijama mladih nastupali su: Toma Kurtov, Mateo Fantina, Toni Škiljić, Ivan Vujasin, Marino Vujasin, Mile Petar Kurtov, Vice Vukoja, Leon Barbarosa, Maro Stojanov, Roko Vujasin, Vice Vučkov i Ante Juričin.
Pobjedu za BBK Pakoštane u kategoriji E-bike odnio je Petar Škiljić a u kategoriji žene do 35 godina pobjedu je odnijela Karmen Škiljić. U kategoriji do 7 godina drugo mjesto osvojio je Toma Kurtov, dok su brončani bili Leon Barbarosa u kategoriji do 15 i Robert Rosan u kategoriji do 30 godina.
” Želimo se još jednom zahvaliti svim članovima BBK Pakoštane i volonterima na trudu i entuzijazmu svih ovih godina. Ovim putem zahvaljujemo se i Općini Pakoštane, TZ Pakoštane kao i našim sponzorima Vinarija Karaba, Sponser sportska prehrana, Dragewood, Maškovića Han,Boogie Lab pekara i KP Juština i direktoru Antoniu Šariću.”-naglasili su iz BBK Pakoštane
Poredak po kategorijama pogledajte na stranici stoperica.live
Sport
REZULTATI FNC 21 – ZADAR / Event oduševio, glavna borba završila teškom ozljedom Batura

FNC 21 u Zadru donio je niz spektakularnih borbi s vrhunskim završecima. Publika je uživala u sjajnim tehničkim izvedbama, nokautima i sudačkim odlukama koje su odlučile pobjednike.
Mečevi i pobjednici spektakularnog FNC-a 21:
- Jure Jurić vs. Jovan Pešić (poluteška kategorija) – gušenje u prvoj rundi
- Marko Ančić vs. Sami Zarabi (perolaka kategorija) – gušenje u prvoj rundi
- Luka Milidragović vs. Luka Ceranja (laka kategorija) – jednoglasna sudačka odluka
- Jeremy Kimball vs. Benjamin Šehić (teška kategorija) – jednoglasna sudačka odluka
- Ivan Sičaja vs. Pawel Poltylo (perolaka kategorija) – podijeljena sudačka odluka
- Ivica Trušček vs. Ivan Vladimir (bareknuckle, catchweight) – nokaut u drugoj rundi
- Petar Ražov vs. Vaso Bakočević (bareknuckle, catchweight) – jednoglasna sudačka odluka
- Antun Račić vs. Luiz Miguel Aular (catchweight) – tehnički nokaut u drugoj rundi
- Cezary Oleksiejczuk vs. Tom Breese (srednja kategorija) – tehnički nokaut u prvoj rundi
- Michal Andryszak – Martin Batur (teška kategorija) – tehnički nokaut u prvoj rundi nakon ozljede Batura u prvoj minuti meča.
Sport
FOTOGALERIJA / 114. rođendan Hajduka
-
magazin4 dana prije
ŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
MORATE U SPIZU? Donosimo radno vrijeme trgovina u Zadru ove nedjelje…
-
Svijet1 tjedan prije
Jedan trgovački lanac počeo naplaćivati 12 eura za ulazak u poslovnicu
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 tjedan prije
NE ZABORAVITE: U podne je vježba Civilne zaštite. Ne uznemiravajte se ako vidite vozila hitnih službi!