Magazin
Bivša direktorica Googlea: Postoje dvije stvari koje poslodavci u CV-ju obožavaju
Jenny Wood, bivša direktorica Googlea, izdvojila je dvije ključne stvari za životopis koje će se, tvrdi, svidjeti svakom poslodavcu.
Prvo, ističe da poslodavci preferiraju kratke opise ispod naziva radnih pozicija. “Sviđa mi se kada opis ne prelazi jednu liniju”, rekla je, prenosi CNBC.
“Lako je pasti u iskušenje da se stavi puno informacija pod opis posla, ali kratak opis pokazuje odlučnost i sposobnost rasuđivanja. To također pokazuje obzirnost prema osobi koja čita vaš životopis. Višerečenični opisi oduzimaju znatno više vremena za čitanje”, objasnila je.
Bitne su neke osobne stvari
Drugo, Jenny kaže da je dobro u životopis dodati i neke osobne stvari. Primjerice, ona u svom životopisu ima ikonice muffina i mikrofona u odjeljku s hobijima kako bi istaknula svoju ljubav prema slatkišima i glazbi. Također je, kaže, primijetila sjajne primjere kada kandidati spominju svoje hobije. Prisjetila se jedne svoje zaposlenice po imenu Carlye, koja je u životopisu napisala: “U stalnoj sam potrazi za savršenim receptom za zobene kekse s grožđicama.” Jenny kaže da joj je taj detalj pomogao razumjeti osobnost te osobe, njezinu spremnost na rizik, znatiželju i želju za učenjem. Među hrpom kvalificiranih kandidata, Carlye je tim detaljem privukla pažnju. Nakon što je s njom obavila intervju, Jenny je shvatila da je Carlye ne samo kvalificirana nego i zabavna te je na kraju dobila posao.
“Među kandidatima koji imaju slične vještine i obrazovanje, osobnost postaje ključna razlikovna točka”, zaključila je Jenny.
Jenny je za Google radila 18 godina, tijekom kojih je zaposlila mnoge ljude. Danas dijeli savjete za karijeru i priprema knjigu koja će biti objavljena u travnju 2025. godine.
Magazin
Evo koje je doba dana idealno za vaganje
Ako planirate ili ste već u procesu gubljenja kilograma, sigurno vas zanima kada vaga pokazuje najtočnije rezultate vašeg napretka. Vaganje pomaže praćenju procesa mršavljenja, ali odabir pravog trenutka za vaganje može pomoći u preciznijem praćenju napretka, kao i održavanju motivacije.
Najbolje vrijeme za vaganje
Većina zdravstvenih stručnjaka slaže se da je jutro najbolje vrijeme za vaganje. Na vagu stanite odmah nakon obavljanja jutarnje higijene, prije nego što išta pojedete ili popijete.
Prema Klinici Cleveland, jutro je idealno jer naše tijelo tijekom noći probavi svu hranu i piće konzumirano prethodnog dana. Ako se važete prije spavanja, vaga će vjerojatno pokazivati višu brojku zbog unosa tekućine ili soli tijekom dana, piše Yahoo Life.
Koliko često se trebamo vagati?
Vaganje više puta tijekom dana ne preporučuje se. Studija iz časopisa International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity otkrila je da se vaganje jednom dnevno povezuje s većim usvajanjem navika za kontrolu težine i boljim gubitkom kilograma. Međutim, ako vas svakodnevno vaganje uznemiruje, radite to jednom tjedno.
Najbolje je vagati se uvijek istog dana, a stručnjaci preporučuju petak kao idealan izbor jer tijekom tjedna češće slijedimo režim. Vikendom se više opuštamo te si dopustimo neku hranu koju preko tjedna ne bismo jeli, što može utjecati na rezultate vaganja ponedjeljkom.
Kako se pravilno vagati?
Važite se ujutro nakon korištenja kupaonice, na ravnoj i tvrdoj podlozi poput pločica. Skinite dodatnu odjeću za preciznije rezultate te težinu ravnomjerno rasporedite na obje noge.
Broj na vagi nije jedini pokazatelj napretka. Mjerenje struka, bokova i ruku može bolje pokazati promjene na tijelu, a ako vaga izaziva negativne misli, fokusirajte se na mentalno zdravlje. Broj na vagi nikada neće u potpunosti odražavati trud koji ulažete da biste postali zdravija osoba.
Magazin
Veterinar otkrio šest mogućih razloga zašto stariji psi obavljaju nuždu u kući
Kako stare, neki psi postaju sve dezorijentiraniji, umorniji i teže se kreću, a s tim se povećava i rizik od toga da sve češće počnu obavljati nuždu u kući. Ako ste primijetili da vaš stariji pas učestalo mokri u kući, veterinar dr. Mark dos Anjos za PetHelpful je otkrio nekoliko razloga zašto bi se to moglo događati.
Iako se ovi primjeri mogu odnositi i na vašeg ljubimca, ako smatrate da je potrebno, potražite pomoć kod vašeg veterinara kako biste shvatili postoji li neki zdravstveni problem kod vašeg psa. U nastavku izdvajamo što je veterinar izdvojio.
Infekcija mokraćnog sustava
Psi s bakterijskom infekcijom osjećaju povećanu potrebu za mokrenjem. Kod nekih pasa, mokraća može biti tamna ili se mogu pojaviti drugi znakovi bolesti. Kada se infekcija liječi antibioticima i odgovarajućim terapijama, problem se često lako riješi.
Hormonalni gubitak
Ako je gubitak kontrole mjehura posljedica manjka hormona, pas nema nikakvu kontrolu nad mokrenjem. Najčešća pritužba je da psi mokre dok hodaju ili puštaju kapljice. To se može dogoditi nakon sterilizacije zbog gubitka hormona, a ponekad se pojavljuje i godinama kasnije.
Dijabetes
“Ovo je endokrina bolest kod koje pas ne može proizvesti dovoljno inzulina”, tvrdi veterinar. Osim drugih problema povezanih s dijabetesom – gubitak težine unatoč stalnoj gladi, katarakta, slabost – psi puno piju, a njihovi bubrezi izlučuju više vode u mjehur kako bi uklonili višak glukoze. Budući da mokraća sadrži više glukoze, to privlači još više vode u mjehur.
Bolest bubrega
Ova je bolest vrlo česta kod starijih pasa, a zbog povećane potrebe za mokrenjem psi ponekad mokre u kući. To nije zato što žele mokriti u kući, već zato što ne mogu dovoljno dugo zadržati mokraću i trebaju češće izlaziti van.
Artritis i ozljede leđne moždine
Ako primijetite da vašem psu teško pada čučanje za mokrenje, moguće je da ima bolove u leđima i izbjegava mokrenje tijekom šetnje jer mu je bolno. “Psi koji osjećaju bol prilikom čučanja čekaju dok im mjehur ne postane prepun, a tada ne mogu zadržati mokraću pa mokre u kući”, pojašnjava veterinar.
U ovom slučaju psu se mogu propisati lijekovi za artritis. Međutim, kod nekih slučajeva poput ozljede leđne moždine, istraživači preporučuju da se mjehur ručno prazni svaka četiri do šest sati.
Demencija
Ovo je vrlo stvarna mogućnost s obzirom na dob vašeg psa. Postoje mnogi drugi znakovi demencije, ali obitelj često prvo primijeti da pas počinje mokriti u kući.
Magazin
Kada dodajete sol u kajganu? I za to postoji pravilo kako bi jaja bila što ukusnija
Najbolji način za započeti dan je porcijom ukusne kajgane, no unatoč jednostavnosti ovog brzog i jednostavnog doručka punog proteina, među kuharima traje rasprava o tome kada se jaja trebaju posoliti prilikom pripreme kajgane.
Neki misle da će dodavanje soli jajima prije pečenja razrijediti bjelanjke i rezultirati gumenom kajganom, drugi vjeruju da dodavanje soli prije kuhanja daje bolje začinjeno i ukusnije jelo, no što je od toga zapravo istina?
Kada soliti jaja – prije ili poslije pečenja?
Uvriježeno je mišljenje da se sol nikada ne dodaje sirovim jajima jer će natrij promijeniti teksturu i učiniti ih žilavim, no to zapravo i nije točno, a ako želite najukusniju kajganu, tada biste sol trebali dodati jajima dok ih mutite, prije pečenja. Dodavanje soli u kajganu prije kuhanja djeluje sprječava da se proteini žumanjaka previše stisnu i izgube vlažnost pa kada dodate sol prije nego što jaja stavite peći, to rezultira mekanijom, pahuljastijom kajganom, punom okusa.
A koliko soli biste točno trebali dodati kajgani prije pečenja? Preporučujemo veliki prstohvat soli za dva jaja, no ako niste sigurni, bolje da posolite premalo, pa naknadno dodate još malo više soli.
-
ZADAR / ŽUPANIJA7 dana prije
NISTE SVE KUPILI? Evo kako danas rade zadarske trgovine i shopping centri…
-
magazin1 tjedan prije
ŠPICA!
-
ZADAR / ŽUPANIJA1 tjedan prije
FOTOGALERIJA / Predstavljanje monografije Mladena Masara “PD Paklenica – 125 godina planinarstva na zadarskom području”
-
ZADAR / ŽUPANIJA3 dana prije
Večeras u Providurovoj predstavljanje knjige “Sjećanja” Nevenke Benini