Connect with us

Sport

KONTINURANI NAPREDAK Antonio Perica: “Ponosni smo na još jednu uspješnu sezonu”

Objavljeno

-

foto: NK Zadarnova

Nakon čak 196 odigranih službenih utakmica u osam uzrasnih kategorija od papalina do juniora, možemo reći da je natjecateljska sezona 2021./22. za Nogometni klub Zadarnova i službeno zaključena. I u trećoj godini postojanja naš klub je nastavio rasti, kako u broju članova, kojih je trenutačno 240, tako i u broju momčadi u natjecanju te ono što je najvažnije, u svim segmentima koji su bitni za sportski razvoj djece. A taj napredak prate i rezultati.

I ove godine naš je klub nastavio s metodom praćenja utakmica mlađih dobnih kategorija (izuzev kadeta i juniora) bez naglašavanja rezultata, odnosno “sirovih” brojki primljenih i postignutih zgoditaka. Rezultat je u sportu, naravno, ono konačno mjerilo tko je u nečemu bio bolji, no naš cilj je prvenstveno da djeci, uz učenje nogometnih vještina, usadimo prave vrijednosti sporta, a tek onda im približimo važnost rezultata.

Odnos prema radu i treningu, poštovanje prema suigračima i treneru, prema protivnicima i sucima, fair-play na terenu i van njega, timski duh i zajedništvo, kako se nositi s pobjedama i porazima, sve su to detalji koji djecu izgrađuju, ne samo u sportskom, već i u ljudskom pogledu. Trenutak kada vidimo da smo to postigli kod naše djece, za nas je najveća pobjeda. A rezultati, oni su tu da nas prate, da nas vesele i rastužuju, da nas uče da će život biti pun pobjeda i poraza, ali u konačnici je najvažnije da iz svega toga, ma kakav ishod bio, iziđemo kao pravi sportaši i ljudi.

Pa evo napokon i malo rezultata. Ove sezone na razini županije natjecale su se čak tri momčadi naših papalina, dvije tića i jedna mlađih pionira, dok su kadeti i juniori igrali Dalmatinsku ligu u suradnji s partner klubom Hrvatskim vitezom.

Papaline I su u 1. MŽNL odigrale odličnu sezonu i završile na 4. mjestu, a naš Toma Ružić bio je najbolji strijelac lige sa 26 postignutih golova.

Nastupili su: Šimun Šatalić, Roko Bračić, Lovre Kotrulja, Karlo Bilaver, Toma Ružić, Antonio Smokrović, Vice Jurlina, Petar Zrilić, Kristan Bušić, Luka Paleka. Trener: Antonio Perica.

Papaline II su igrale 2. MŽNL i na kraju osvojile drugo mjesto.

Nastupili su: Marino Kolanović, Niko Miočić, Duje Stojić, Laurent Frroku, Granit Memqaj, Filip Bunja, Tomislav Kovačević, Karlo Batur, Dominik Wayde-Kimbrough, Antonio Smokrović, Ivan Bašić, Tome Rončević, Niko Miletić, Vice Sakić, Luka Galošić, Ivan Šušić, Luka Paleka. Trener: Roberto Viduka.

Naša najmlađa momčad u natjecanju, papaline III, također je igrala 2. MŽNL van konkurencije i završila na vrlo dobrom petom mjestu.

Nastupili su: Adrian Ivić, Luka Rogić, Marko Marina, Stipe Marina, Dino Mavra, Mihael Brkljača, Ivano Surać, Duje Škoda, Dominik Pandža, Josip Trupac, Noa Sekula, Leo Perica, Šimun Orlović, Aleksandar Tomasov, Jakov Surać, Noah Gabriel Surać, Ivan Vuleta, Noa Zekić, Mateo Paša, Mauro Paša, Šime-Robert Perinović. Trener: Patrik Puljić.

Obje momčadi tića također su odigrale jako dobru sezonu, ostavši zamalo izvan “pobjedničkog postolja”. Tići I su 1. MŽNL završili na četvrtom mjestu, baš kao i tići II 3. MŽNL.

Tići I: Lukas Brkljača, Niko Nimčević, Marin Maračić, Karlo Pavlović, Roko Odžaković, Lovre Vuković, Luka Džaja, Ivano Perica, Daniel Režan, Vice Vedrić, Gabriel Baričević, Kristiano Samardžić, Matija Jurić. Trener: Roberto Viduka.

Tići II: Vito Paleka, Marko Tomašek, Ivan Katavić, Noa Colić, Nikola Popović, Mateo Vukić, Lovre Perinović, Jakov Dubravica, Lovre Krpeljević, Luka Korda, Maxim Brkljačić, Damir Vuković, Niko Galov, Niko Rončević, Toni Jurjević, Mate Buljat, Petar Pavičić, Šime Rogić, David Garibović, Gabrijel Živković, Rafael Puhalović, Jakov Milološa, Duje Šustić, Kristijan Pejić. Trener: Marko Jurlina.

Posebne pohvale zaslužuje momčad mlađih pionira, koja u sezonu nije ušla s velikim očekivanjima, a završila je na drugom mjestu 2. MŽNL.

Nastupili su: Mateo Odžaković, Mihovil Pedić, Marko Mrkić, Filip Brkljača, Ante Jurlina, Marko Škara, Gabriel Šušić, Ivano Lisica, Matko Katavić, Luka Šestan, Jure Batur, Ante Šimun-Šikić, Ivano Čolak, Matija Babić, Miro Antišin, Josip Šokota, Anđelo Kovačević, Mihael Bučić, Daniel Režan, Vice Vedrić, Lovre Vuković, Gabriel Baričević, Luka Džaja. Trener: Damir Ivančić.

Kadeti i juniori, čiji smo put u 2. Dalmatinskoj ligi na našim stranicama pratili iz kola u kolo, na kombiniranoj su ljestvici završili na petom mjestu.

Uz sve to, tu su i naši prednatjecatelji od 4 do 6 godina, koji su također, uz učenje osnovnih sportskih elemenata, zaigrali i prve prijateljske utakmice.

– Kada podvučemo crtu ispod još jedne duge i zanimljive sezone, moram reći da smo jako zadovoljni. Prvenstveno time kako se naši polaznici razvijaju, a onda i kakve smo rezultate postigli. Kada se uzme u obzir da klub postoji tek tri godine, mislim da možemo biti itekako ponosni na ono što smo ostvarili – kaže Antonio Perica, voditelj škole nogometa.

Od prvoga dana jedna od naših misli vodilja je ona “korak po korak”, a ponekad ti koraci budu i veći nego što sami očekujemo.

– Napredak kojega smo ostvarili u ove tri godine potvrđuje nam da je put kojega smo zamislili od početka ispravan i zato od njega nećemo odustajati. Vjerujemo u ono što radimo, a interes koji su za rad naše organizacije te za neke naše članove iskazali i prvoligaški klubovi nam je još jedna potvrda toga.

Naša sportska obitelj svake je godine sve šira u svakom pogledu.

– Moram se i ovim putem zahvaliti svim našim trenerima i suradnicima, koji svakodnevno rade na unapređenju kluba u svim segmentima. Sve što smo postigli je plod zajedništva te predanog i dobro planiranog rada. Pokazali smo da se uz veliku ljubav prema nogometu mogu napraviti kvalitetne stvari za “zadarsku dicu” i na tome ćemo ustrajati.

Kakvi su planovi za budućnost?

– Ima ih puno, ali prije svega pred nama su još dva turnira i treninzi do kraja mjeseca pa zatim kratak odmor i “punjenje baterija”. Povratak na teren planiran je početkom kolovoza, a onda nastavljamo dalje vođeni našom vizijom da postanemo klub na ponos grada Zadra i misijom da odgajamo generacije nogometaša. S nestrpljenjem čekamo sljedeću sezonu i veselimo se novim izazovima – zaključio je Perica.

 
Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Sport

FOTO Na najpoznatijoj SUP utrci na svijetu koja se održava u Parizu sudjelovao jedini Hrvat, Zadranin Goran Špaleta!

Objavljeno

-

By

Nautic Paddle u Parizu jedna je od najvećih standup paddleboarding (SUP) utrka na svijetu, koja se održava već deset godina. Ova utrka se organizira u sklopu Nautic Boat Showa u Parizu, koji se održava početkom prosinca u izložbenom centru Porte de Versailles, a svake godine na start izađe oko tisuću sudionika iz cijeloga svijeta. Ove je godine na utrci sudjelovao i jedan Hrvat – Goran Špaleta; Zadranin sa zagrebačkom adresom, kineziolog, predavač, poduzetnik te finalist ovogodišnjeg reality showa Survivor.

Ukoliko ste ljubitelj vodenih sportova na otvorenome, SUP utrku Nautic Paddle u Parizu morate doživjeti barem jednom u životu uživo, jer prizori u kojima ćete vidjeti brojne entuzijaste, obitelji i prijatelje u genijalnim kostimima kako u zoru isplovljavaju na Seinu i prolaze pokraj najpoznatijih pariških povijesnih znamenitosti, ostavljaju bez daha!

Ruta veslanja krenula je od Nacionalne knjižnice Francuske (BNF) do Quai de Javel-Bas pa su veslači prešli čak 27 od ukupno 37 mostova glavnoga grada Francuske. Unatoč jakim strujama rijeke Seine u ovo doba godine te hladnoći na kakvu nismo navikli, zaista se isplatilo proći pokraj Instituta arapskog svijeta, katedrale Notre-Dame de Paris, muzeja Orsay, Nacionalne skupštine, Grand Palaisa, Eiffelovog tornja. Dužina utrke iznosila je zahtjevnih 11 kilometara.

– Veslanjem se bavim još od mladih dana, a posljednjih godina uživam otkrivajući sve čari SUP a. Start u ranu zoru, zajedno s još tisuću natjecatelja iz cijeloga svijeta zaista je impresivan pa u toj dobroj energiji i među svim tim zanimljivim odjevnim kombinacijama na tren zaboraviš kako ne bi bilo poželjno upasti u hladnu Seinu tijekom utrke – poručuje Goran Špaleta.

Goran je na ovo natjecanje došao zahvaljujući Break a leg agenciji, koja organizira i Zadar Outdoor Festival. Natjecanje u SUP-u jedna je od natjecateljskih disciplina na kojoj možete sudjelovati i u sklopu ZOF-a, a promovira Hrvatsku kao idealnu destinaciju za sportske aktivnosti na otvoenome. Nautic Paddle u Parizu odlična je uvertira za najavu novog izdanja Zadar Outdoor Festivala 2023., na kojem će u nadolazećoj godini i Goran imati svoju vlastitu outdoor sportsku disciplinu, o kojoj ćete uskoro saznati sve detalje!

 
Nastavi čitati

Sport

STABILNO, ALI NAPETO Prognoza Zorana Vakule za dvoboj Hrvatske i Brazila

Objavljeno

-

By

Dvoboj Hrvatske i Brazila u četvrtfinalu Svjetskoga prvenstva na stadionu Education City u Dohi igrat će se po sunčanom i toplom vremenu, najavio je meteorolog HRT-a Zoran Vakula.

– Neka stabilno, premda napeto bude i na tribinama i pred TV ekranima. I neka nakon onog poznatog “Malo nas je, al’ nas ima” i drugih navijačkih pjesama na kraju zasvira “Lijepa li si”. Naravno, u znak hrvatske pobjede uz poštovanje prema izvrsnom Brazilu pa makar i na penale, zaključio je Vakula. 

Čekamo odgovor njegove kolegice meteorologinje Catije Bragae s brazilske televizije, stoji u objavi HRT-a.

 
Nastavi čitati

Sport

ŠC VIŠNJIK U petak otvorenje boulder dvorane. Zadar dobiva prvu umjetnu penjačku stijenu!

Objavljeno

-

By

Sportski penjački klub Paklenica najavljuje otvorenje „boulder“ dvorane ovog petka 09. prosinca s početkom u 19:00h na adresi Splitska ul. 1, Zadar u okviru Športskog centra Višnjik.

Radi se o jedinoj umjetnoj penjačkoj stijeni u Zadru, u kojoj se odnedavno primaju upisi za treninge za dječje uzraste, a od ovog petka biti će otvorena i svim građanima – kako iskusnim penjačima, tako i totalnim početnicima koji žele napraviti svoje prve vertikalne korake.

Umjetna stijena je smještena u prostoru površine od 90m2, a radi se o „boulder“ stijeni koja ide do 3m visine ispod koje su mekane strunjače koje ublažavaju pad stoga je od opreme potrebno samo imati ili čiste patike ili specijaliziranu penjačku obuću („penjačice“).

Inače, sportsko penjanje je jedan od najbrže rastućih sportova posljednjih desetak godina, a od 2020. penjanje postaje zaseban sport odvojen od planinarenja i alpinizma te dobiva status olimpijskog sporta. Svoju uspješnu olimpijsku premijeru penjanje je imalo na Olimpijskim igrama u Tokiju 2021., a već sada znamo da ćemo penjanje gledati i na sljedeće dvije olimpijade, poručuju iz SPK Paklenica.

 
Nastavi čitati
Oglasi
Oglasi

U trendu