Sport

ABA LIGA Košarkaši Zadra izgubili u Podgorici sa 98-75

Objavljeno

-

Košarkaši Zadra u susretu su 20. kola regionalne košarkaške ABA lige izgubili na gostovanju kod Budućnosti u Podgorici s visokih 75-98, donosi Radio Zadar.

Zadrani niti u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili mnogo kvalitetnijem domaćinu koji je iz minute u minutu povećavao svoju prednost.

U samoj završnici Zadrani su ipak malo ublažili poraz.

Dominik Mavra je sa 17 koševa bio najefikasniji kod Zadra koji je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-11, dok je Melvin Ejim ubacio 17 poena za Budućnost koja je sada na 14-3.

Nastavi čitati
Kliknite za komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Sport

GREEN DEVIL, MEDVEDNICA Mladi zadarski triatlonac David Pejdo osvojio zlato na super sprint kros duatlonu!

Objavljeno

-

By

Ovog vikenda utrkom Green Devil 2021. U organizaciji Triatlon kluba Maksimir na Medvednici, otvorena triatlon sezona natjecanja disciplinom super sprint kros duatlon.

Zadarski najmlađi triatlonci unatoč otežanim uvjetima treniranja zbog pandemije sudjelovali su u kategorijama početnici/početnice, mlađi kadeti/kadetkinje, kadeti/kadetkinje na prvoj utrci sezone s ukupno 14 natjecatelja-ica.

Pohvala svim mladim triatloncima na sudjelovanju u vrlo zahtjevnoj utrci, koja je dodatno otežana zbog vremenskih neprilika, snijega, hladnoće i blata.

Posebne pohvale mladom kadetu U-13 Davidu Pejdi koji je postao Državni prvak u supesprint kros duatlonu s vremenom 32:42.

Od ukupno 35 kadeta U-15 i U-13 koji su zajedno startali David je zauzeo visoko 5 mjesto.

Ostali rezultati zadarskih triatlonaca:

U-9 Vito Gobin 4mj.

U-11 Iva Pejdo i Noel Babin 6mj.

U- 13 David Pejdo ZLATO

Korina Perić i David Štulina 9mj.

Marijan Mokos 13mj.

U- 15 Mila Rukavina 6mj, Marija Paleka 7mj, Luka Ivanović 9mj, Bartul Mitrović 15mj.

Sport

Sportski vikend na Višnjiku: Košarka, odbojka i vaterpolo

Objavljeno

-

By

U predstojećim danima u Športskom centru Višnjik održat će se nekoliko zanimljivih priredaba:

Petak, 16. travnja 2021. – utakmice 2 i 3. kola vaterpolskoga završnoga turnira 1. B lige, zatvoreno bazensko plivalište.

Subota, 17. travnja 2021. – Zadar II – Sonik-Puntamika, 1. juniorska košarkaška liga, Dvorana Krešimira Ćosića, pomoćna dvorana 3 u 13 sati; Zadar – Split, Liga za ostanak Prve ženske košarkaške lige, Dvorana Krešimira Ćosića, pomoćna dvorana 3 u 18 sati; Zadar – Sinj, Prva liga odbojkašica, Dvorana Krešimira Ćosića, pomoćna dvorana 4 u 16 sati; utakmice poluzavršnice vaterpolskoga završnoga turnira 1. B lige od 17 do 20, 45 sati, zatvoreno bazensko plivalište.

Nedjelja, 18. travnja 2021. – Zadar – Nebo, Prva liga odbojkašica, Dvorana Krešimira Ćosića, pomoćna dvorana 4 u 16 sati; Jazine-Zadar II – Dinamo, kvalifikacije za plasman u HT Premijer ligu košarkaša, Dvorana Krešimira Ćosića, pomoćna dvorana 3 u 17 sati; utakmice za plasman na završnom vaterpolskom turniru 1. B lige, zatvoreno bazensko plivalište od 9, 30 do 13 sati.

Napomena: Sve priredbe će se u skladu s protuepidemijskim mjerama, odlukama i preporukama održavati BEZ gledatelja!

Izvor: Planet Višnjik

Sport

(AUDIO) TEŽAK PORAZ NA GOSTOVANJU Gorica “zgazila” košarkaše Sonik Puntamike

Objavljeno

-

By

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su u zaostalom susretu 26. kola HT Premijer lige od Gorice rezultatom 86:58. Ključnom se pokazala druga dionica koju su igrači Josipa Sesara dobili s 15 razlike i odvojili se na, pokazat će se, nedostižnu prednost.

Puntamičani su dobro otvorili susret i prvih nekoliko minuta „puhali za vratom“ favoriziranim domaćinima, da bi nakon serije 0:7 koju je započeo Tomislav Cvitković, a dovršio Sandro Rašić u pretkraj prve četvrtine stigli i do prednosti (10:12). Ekspresno je tricom odgovorio bivši igrač Zadra Karlo Uljarević, a Majcunić je koji napad kasnije položio za 18:14, nagovijestivši što slijedi. Sonik se još nekoliko napada držao na priključku, no sredinom druge dionice je uslijedio domaći nalet kojim su Sesarove trupe otišle na dvoznamenkastu prednost. U izostanku trojice bitnih igrača (Ante Gospića, Filipa Jošića i Tea Petanija) gosti nisu uspijevali parirati puno široj klupi Gorice koja je u prvih 20 minuta ubacila osam trica iz 13 pokušaja i na veliki odmor otišla s visokih 46:27.

Nastavak je donio nešto ravnopravniju košarku u kojoj su Puntamičani uspijevali parirati favoriziranim domaćinima dok je u igri bila prva petorka, no „Bikovi“ su vješto koristili trenutke rotacije zadarskog sastava da povećaju vodstvo, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s plus 23 za igrače Josipa Sesara. Do kraja smo gledali mirno odrađivanje posla Gorice koja je sinoćnjom pobjedom i matematički osigurala četvrto mjesto na ljestvici HT Premijer lige, dok je Puntamičanima ostalo da u posljednja četiri susreta pokušaju sačuvati prednost pred zakuhtalim Škrljevom.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Marko Baković s 20 i Ozren Pavlović s 12 poena, dok su goste predvodili Sandro Rašić sa 17 koševa i kapetan Dino Palčić koji je ubacio deset poena, čemu je dodao isto toliko skokova te pet asistencija.