“SLUČAJ ŽIGOSANJA” – REAGIRANJE Zadarski GLAS: “Ponositi se žigosanjem slova ‘U’ izraz je zla!”

Objavljeno: 08.2.2019. u 09:09
Autor: , e-mail: desk@znet.hr

Građanski liberalni savez GLAS Zadar poslao je priopćenje za javnost pod nazivom “Žigosani od rane mladosti!”.

Evo što kažu:

“Najoštrije osuđujemo i izražavamo svoje zgražanje žigosanjem dvoje učenika u Ekonomsko-birotehničkoj i trgovačkoj školi u našem Zadru i reakcijom škole nakon toga. Smatramo to velikim incidentom i velikom sramotom za naš grad, školu, hrvatsko obrazovanje u cjelini i društvo uopće.

Trajno na tijelo osobe, bez njene želje, žigosati slovo „U“ i naglasiti zašto je upisano baš to slovo, i ponositi se time, je izraz neznanja, nepoštivanja, nasilništva, grubosti, zločestoće… Jednom riječi: ZLA! Gore od toga je, samo, braniti taj čin, prikrivati i zataškavati ga, umanjivati i opravdavati bilo čime, a pogotovo opravdavati ga drugim mladim ljudima kolegama tog istog učenika. To je ono što se ne smije i ne može dozvoliti u 21. stoljeću nigdje u svijetu, pogotovo ne u Europi, ne u Hrvatskoj, ne ni u našem Zadru. Ne, mi to ne želimo i ne možemo dopustiti.

Kad neki čin učini mlad čovjek, učenik prvog razreda srednje škole, svi će pokušati reći to je mladost, nestašluk, nezrelost ili bilo što drugo. Najčešće i neznanje. Za neznanje nije kriv mladi čovjek, za neznanje su krivi svi: obitelj, škola, društvo i država u kojoj živimo. Podsjetimo, ovo je država u kojoj pomoćnici ministra brane slabije rezultate naših učenika u školi činjenicom da u našoj državi žive, i brojne su, nacionalne manjine „pa eto zato smo slabi“.

Tako sad jedan ravnatelj škole kaže da u školu idu djeca koja nisu za školu „pa eto zato se žigosa slovo U drugoj djeci i ponosi se time“. To je sramota.

Budimo iskreni, hrvatsko školstvo se uništava godinama. Znanje nije na cijeni. Na naslovnicama se pametni, uspješni, vrijedni, pošteni i čestiti ljudi koji su svojim radom i znanjem nešto napravili u životu, rijetko pojavljuju. Kao da ih nema, a ima ih puno. Teško napreduju ako nisu podobni, ako misle svojom glavom. Oni, pametni, samo smetaju u državi kao što je naša. Povijest, učiteljica života, se farba kako kome odgovara u kojem trenutku i kako kome donosi političke bodove, čitaj glasove na izborima. Zato i slovo „U“, nažalost, izaziva oduševljenje kod nekih mladih ljudi i ne samo mladih.

Ravnatelj spomenute škole i nije tako mlad i trebao bi znati nešto o tome. Trebao bi učiti mlade ljude i prenositi im znanje i stavove, a ne pravdati ovakve incidente.

Mi u GLAS-u želimo tolerantnu i civiliziranu Hrvatsku, a ne Hrvatsku u kojoj ćemo svi biti žigosani od rane mladosti tko zna kakvim slovima!”

Gojko Bukvić

Predsjednik Podružnice GLAS-a Zadar

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocijenite članak!
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

3 komentara za ““SLUČAJ ŽIGOSANJA” – REAGIRANJE Zadarski GLAS: “Ponositi se žigosanjem slova ‘U’ izraz je zla!””

 1. Kazna za tog bolesnika
  Ali dižete tenzije bezveze zaista

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Lažni Branitelj

  Druže Bukviću,ja razumin da je Vama nezgodno leći potrbuške,ali u tom bi položaju to bilo prije slovo C nego slovo U.Stoga Vas molim da budete razumni,kako oko dizanja nepotrebnih tenzija oko ovog čina,tako i oko onog tko Vas je prihvatija na granici kad ste bižali od svojih idola.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. a što je ovo?

  https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/obrat-u-slucaju-koji-je-zgrozio-hrvatsku-djevojka-je-od-kolege-iz-razreda-sama-zatrazila-da-joj-napravi-slovo-u/8360000/ Kako se danas može utjecati na javno mišljenje! Ovce bezrezervno gutaju sve što im se ponudi…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Komentirajte ovaj članak

mojtv.hr - kompletan tv program