84:80 Zadar nakon produžetka bolji od Olimpije

Autor: , e-mail: desk@znet.hr

Najnovije

Posljednji komentari

Marketing

Četrnaesto kolo regionalne ABA lige donijelo je petu pobjedu košarkaša Zadra. Rezultatom 84:80 nakon produžetka u Krešinom domu bili su bolji od slovenske Petrol Olimpije, piše Radio Zadar. Mario Litlle kod Zadra postigao je najviše 21 koš dok je kod Olimpije najbolji s 21 ubačajem bio Lapornik.

Igrala se sedma minuta Zadar je vodio 16:9 dok je na isteku prve četvrtine bilo 20:16 za domaći sastav.

Momčad s Višnjika je i u drugoj dionici imala sedam koševa prednosti u šesnaestoj minuti (28:21).

Vratili su se gosti te su s dvije trice Badžima poveli 34:35 minutu i pol prije kraja prvog poluvremena. Na odmor se otišlo rezultatom 39:37 za Zadar.

Serijom 6:0 Zadar je poveo na startu trećeg djela 45:37 nešto kasnije i 53:42. Deset uzastopnih koševa postigli su gosti te su se približili na 53:52. Pogodio je Božić za 55:52 uoči zadnjih deset minuta.

Četiri minute ostale su do kraja Olimpija je vodila 64:66. Na ulasku u zadnju minutu gosti su vodili 71:73. Na asistenciju Bašića, Žorić je pogodio za 75:75 četiri sekunde prije isteka susreta.

Gosti nisu uspjeli izvesti loptu, pripala je domaćinu, Litlle je promašio i otišlo se u produžetke.

Zadar je bio bolji u dodatnih pet minuta te je stigao do vrijedne pobjede i to ponajviše zahvaljujući Bašiću koji je povukao kad je bilo najpotrebnije. Standardno dobar bio je Božić dok je u ključnim trenucima i tek pridošli Žorić bio na visini zadatka.

VN:F [1.9.22_1171]