80:84 Zadar u Krešnom domu poražen od Mega Bemaxa

Objavljeno: 10.11.2018. u 08:01
Autor: , e-mail: desk@znet.hr

Sedmo kolo regionalne ABA lige donijelo je u Krešinom domu ogled između košarkaša Zadra i Mega Bemaxa. Do nove pobjede u sezoni rezultatom 80:84 stigli su igrači Dejana Milojevića. Kod Zadra nešto bolji od ostalih bio je Little s 22 koša dok je kod Mege najviše 18 postigao Mushidi.

Zadrani su odlično krenuli u susret te su u četvrtoj minuti vodili 12:4, u desetoj 27:13. Na isteku prve dionice Zadar je imao 27, a Mega 15.

I druga dionica ponudila je zanimljivu košarku, piše Radio Zadar. Mega se probudila, približila Zadru koji je na odmor otišao prednošću 41:37.

Povećali su u trećoj četvrtini domaćini svoje vodstvo na 65:55 uoči odlučujućih deset minuta.

Serijom 10:3 Mega je u 33. minuti smanjila prednost momčadi s Višnjika na 68:65. Tricom Brzoje za 76:69 tri minute prije kraja Zadar se približio pobjedi. Priprijetili su opet gosti, minuta je ostala do kraja, semafor je pokazivao 80:79 za domaći sastav. Izgubili su Zadrani loptu a Mega je košem Marjanovića po prvi puta povela 80:81.

Četrdeset sekundi ostalo je do isteka, Zadar je prokockao još jedan svoj napad. Atić je promašio oba bacanja, gosti su skočili u napadu a Marjanović pogodio koš za 80:83. Siguran je bio i iz crte slobodnih bacanja za 80:84 i tu je priči bio kraj.

Nevjerojatan poraz Zadra u utakmici u kojoj su imali sve u svojim rukama. Gosti su znalački iskoristili ponuđeno te odnijeli puni plijen iz Krešinog doma.

VN:F [1.9.22_1171]